EREN GROUP bünyesinde faaliyet gösteren YM inşaat firması; 1977 yılında İnşaat Mühendisi Yasin Mollaoğlu tarafından kurularak sektörde yerini almıştır. 1986 yılına kadar resmi ve özel kuruluşlara altyapı, yol, bina ve spor tesisleri yapmıştır. 

EREN GROUP bünyesindeki EREN İNŞAAT Sanayi ve Tic. A.Ş ise 1986 yılında kurulmuştur. Bu tarihten sonra Yasin Mollaoğlu firması ile Eren İnşaat ayrı ayrı inşaat konularında faaliyetlerine devam etmişlerdir. Yasin Mollaoğlu firması kuruluşunun 26.yılında Y.M. Mühendislik İnşaat Sanayi Turizm ve Tic. Ltd. Şti. olarak kurumsal kimlik kazanmıştır. 

2004 yılı itibari ile Alman teknolojisi ile kazısız yöntemli işlerde kendi patentleri olan, Amerika ve Avrupa gibi ülkelerde ürünleri kullanılan Kari Weiss firması ile ortaklık yapılmıştır. 2007 yılında ise şirketimizin büyümesi devam etmiş olup gene bir Alman firması olan Beton & Rohrbau ile arıtma tesisi ve tünel konularında kendimizi geliştirmek için ortaklığa gidilmiştir.

EREN GROUP bünyesinde, Libya'da 2007 yılında yeni bir şirket oluşumuna gidilmiştir.
%65 hissesine sahip olduğumuz firmamız, gurubumuzun deneyimini ve teknolojik gücünü, inşaat ve diğer sektörlerde Libya'nın gelişiminde de kullanacaktır.

1977 yılından beri inşaat sektöründe başarılı işlere imza atan EREN GROUP bünyesindeki fırmalarımızda halen 480 kişi istihdam edilmektedir. Uzman kadrosuyla, teknoloji ve modern yönetim anlayışı ile ülkemizde ve yurtdışında hizmet vermeye devam edecektir.